TINLEY PARK, IL - DECEMBER 17: A customer shops for a pistol at Freddie Bear Sports sporting goods store on December 17, 2012 in Tinley Park, Illinois. Americans purchased a record number of guns in 2012 and gun makers have reported a record high in demand. Firearm sales have surged recently as speculation of stricter gun laws and a re-instatement of the assault weapons ban following the mass school shooting in Connecticut . (Photo by Scott Olson/Getty Images)
Një person ka përfunduar në spital pasi që ka plagosur veten në një nga lokalet e Prishtinës.

Ngjarja ka ndodhur të enjten në rrugën “ 28 Nëntori” në kryeqytet.

I dyshuari është dërguar në QKUK për tretman mjekësor ndërsa tek ai është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me dy fishekë.

Me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.